1306
2017
tezgah arası cam, tezgah arası fayans, tezgah üstü cam, tezgah üstü fayans, fayans, seramik

Tezgah arası cam mı fayans mı ?

Mutfağınız söz konusu olduğunda, onun mümkün olduğunca temiz ve dağınık olmadığından emin olmak istediğinize hiç şüphe yok; İşte tam bu noktada mutfak tezgah arası devreye giriyor. Peki tezgah arasılar neden önemli bir mutfak özelliğidir? Kısa cevap, duvarınız için koruyucu olmaları ve temizlenmesi ve sterilize edilmesinin kolay olmasıdır. Kaçınılmaz olarak, bulaşık yıkarken duvarınıza su kolaylıkla sıçrayabilir veya yemek pişerken kolayca taşabilir. Boyalı veya duvar kağıdıyla kaplanmış duvarınızı koruyacak bir mutfak arkalığı veya fayansları yoksa lekelenme, hasar görme ve harap olma riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Mutfak her evin kalbidir ve bu nedenle, hak ettiğiniz lüks ısmarlama mutfağı tasarlamanıza yardımcı olmak için, farklı geri tepme türlerinin artıları ve eksilerinin yanı sıra, geri tepmenin ne olduğunun dökümünü sizinle paylaşacağız. Ayrıca mutfak tezgah arasıları için hangi fayansların en iyi olduğunu ve nedenini açıklayacağız.

Mutfak tezgah arası nedir?

Mutfak tezgah arası, duvarınızı herhangi bir dökülmeden, yağ lekesinden veya su lekesinden korumak ve önlemek için duvara tutturulmuş bir cam, akrilik, paslanmaz çelik veya fayans tabakasıdır. Çoğunlukla ocağınızın veya mutfak lavabonuzun arkasına yerleştirilirler ancak herhangi bir yere de yerleştirilebilirler.

Mutfak tezgah arası, boyalı veya duvar kağıdı duvarından leke veya iz çıkarmaya çalışmanıza gerek kalmadığı için temizliği kolaylaştırır. Fayans, cam, akrilik ve paslanmaz çelikten çeşitli tasarım ve renklerde bulunabilen çeşitli mutfak tezgah arasıları vardır. Her türün, mevcut iç mekanınızı tamamlayacak farklı renklerden suya daha dayanıklı olmasına kadar kendine özgü avantajları vardır. Şimdi size dört tür tezgah arasıdan bahsedeceğiz.

Mutfak tezgah arası CAM PANELLER

Şık ve modern bir tasarım elde etmek istiyorsanız, TEZGAH ARASI CAM mutfağınız için mükemmel bir seçimdir. Cam arkalık farklı renk seçenekleriyle mevcuttur ve arkalığı mutfağınızın merkezi bir özelliği haline getirmek istiyorsanız tasarım veya desenli olanı seçebilirsiniz. Temizlemesi kolay, ısıya dayanıklı bir seçim olduğundan yoğun bir aile için mükemmeldir ancak genellikle daha yüksek kurulum ve tasarım maliyetiyle birlikte gelir.

Avantajları

 • Modern ve şık bir seçim
 • Isıya dayanıklı
 • Temizlemesi ve sterilize etmesi kolaydır
 • Mutfağınıza renk katacak farklı renk ve desenler

Dezavantajları

 • Doğru kurulum için daha yüksek maliyet
 • Parmak izleri daha kolay görülebilecek

Mutfak tezgah arası için Fayanslar

Fayanslı mutfak tezgah araları, bir asırdan fazla bir süre önce sahneye çıktığında daha akıcı bir yaklaşımla başlamış olsa da, sonunda daha hantal ve daha az klasik olan parlak, kalın fayanslarla sonuçlanan bir dönüş yaptılar.

Günümüzde tezgah üstü için en sık kullanılan fayanslardır; ısıya dayanabilme ve lekeleri önleme avantajına sahiptir. Bu özelliklerin her ikisi de onları aileler, ev aşçıları veya mutfaklarının kendileri için çalışmasına ihtiyaç duyanlar için ilgi çekici seçimler haline getirirken aynı zamanda ileriye dönük bir yaklaşım sağlıyor. Göz önünde bulundurulması gereken bir dezavantaj, temizliği zorlaştırabilen harç çizgileridir . Harç da lekelere eğilimlidir,

Fayansların kurulumu da pahalı olabilir. Fayansın kendisi daha uygun maliyetli tezgah malzemelerinden biridir, ancak kurulumu emek yoğundur. Bu, özellikle banyonuz veya mutfak fayansı tezgahınız için ayrıntılı bir tasarım seçerseniz geçerlidir.

Avantajları:

 • Zamansız ve klasik tasarım
 • Mutfağın mevcut estetiğini tamamlayabilir
 • İtalyan porselen karolarının temizlenmesi daha kolaydır, dayanıklıdır ve neme dayanıklıdır

Dezavantajları:

 • Fayansların etrafındaki derzlerin temizlenmesi zor olabilir
 • Her döşemenin ayrıntılarına daha fazla dikkat gerektirir