1105
2017
mutfak,tezgah,arası,cam,nasıl,temizlenir

Mutfak tezgah arası cam nasıl temizlenir?

Mutfak tezgah arası cam panellerin temizliği en önemli konuların başında gelmektedir. evinizdeki, ofisinizdeki veya işyerinizdeki herhangi bir alana modern bir zarafet katın. Aynalıdan renkliye ve çarpıcı baskılara kadar çok yönlü estetiğinin yanı sıra cam ön camlar pratiklik, dayanıklılık ve kolay bakım özellikleriyle öne çıkar.

Mutfaklar, banyolar, oturma odaları ve ticari alanlar için popüler bir dekoratif ve işlevsel öğe olan cam sıçramaların montajı kolaydır ve temizlik için minimum çaba gerektirir.

 iyi şekilde görünmesini sağlamak için doğru temizlik malzemelerini, araçlarını ve tekniğini kullanmanız gerekir. Nasıl yapılacağını bildiğinizde cam sıçramaları temiz ve parlak tutmak zor değil.

Bir Tezgah arası camı Nasıl Parlak Yaparsınız?

 

1. Çizilmeyi Önleyin

Camı temizlerken karşılaşılan zorluklardan biri, temizleme sıvısı kuruduğunda çizgilerin oluşmasını engellemektir. İşte basit ama etkili bir tüyo: cam yüzeyleri doğrudan güneş ışığı altında temizlemeyin . Daha da iyisi, camınızı ve ayna sıçramalarını bulutlu bir günde temizleyin.

Hayır, şaka yapmıyoruz. Sıcak günlerde, temizleme sıvısı siz tamamen silmeye fırsat bulamadan kurur ve bu da göze hoş görünmeyen çizgilerin oluşmasına neden olur. Gazeteler ayrıca bu çizgileri uzak tutmaya yardımcı olur.

2. Nazik Temizlik Malzemeleri Kullanın

Cam sıçramalarınızdaki parlak parlaklığı korumak için, yüzeyde çizmeyen veya rahatsız edici tüy bırakmayan nazik temizlik malzemeleri kullanmak zorunludur. Cam sıçramalarını temizlerken tüy bırakmayan bezler ve aşındırıcı olmayan bir temizleyici olmazsa olmazınızdır.

Doğal temizlik maddelerini tercih ediyorsanız, beyaz sirke, yüzeyi çizmeden veya çizmeden lekeleri çıkaracak kadar nazik ancak yeterince güçlü olan çok amaçlı doğal temizleyicinizdir.

3. Püskürt ve Sil

Hafif temizlik için, su sıçramasına aşındırıcı olmayan bir temizlik ürünü püskürtün ve temiz, nemli, tüy bırakmayan bir bezle silin. İnatçı gresi veya eski lekeleri çıkarmak için, bezin üzerine az miktarda temizleyici püskürtün ve dairesel hareketlerle lekenin üzerine hafifçe sürün. Birkaç dakika bekletin, ardından temiz bir bezle silin.

Yapılmaması gerekenler

1. Çelik Yün Kullanın

Sertleştirilmiş camdan yapılmış sıçramalı yüzeylerde bile çelik yünü (veya metal veya plastikten yapılmış herhangi bir malzeme) camı çizebilir veya aşındırabilir.

2. Kağıt Havlu Kullanın

Hızlı bir temizlik yaparken kağıt havlulara uzanmak cazip gelebilir, ancak kağıt parçalanıp camın her tarafında bir tiftik izi bıraktığında, temizlemek için daha da büyük bir karmaşayla karşılaşacaksınız.

Sıçrama Camını Temizlemek İçin Ne Kullanmalısınız?

Cam sıçramalarının nasıl temizleneceğine ilişkin bu basit kılavuz, göreve uygun özel temizlik malzemeleriyle ilgili bir bölüm olmadan tamamlanmış sayılmaz.

1. Mikrofiber Bezler

Cam yüzeyi lekelemeden ovalamayı mümkün kılacak kadar nazik ancak yeterince dayanıklı, tüy bırakmayan bir beze ihtiyacınız var. Mikrofiber bezler, çok yönlü olmaları ve hem ıslak hem de kuru kullanıma uygun olmaları nedeniyle mükemmel bir çözümdür.

2. Aşındırıcı Olmayan Temizlik Ürünleri

Aşındırıcı olmayan temizlik ürünlerine örnek olarak cam temizleyici ve metil ispirto dahildir. Çaresiz kalırsan, sıcak sabunlu su da işe yarar! Buna karşılık, aşındırıcı temizleyiciler, klasik bir örnek olarak çamaşır suyu olan ağır temizlik için yapılmıştır.

3. Beyaz Sirke

Doğal, toksik olmayan ve oldukça etkili beyaz sirke, mağazadan satın alınan temizleyicilerin ekonomik bir ikamesidir. Bir ölçek beyaz sirkeye dört ölçü su eklemeniz yeterlidir.

Tezgah arası camınızı Ne Sıklıkta Temizlemelisiniz?

Cam sıçramanız temiz görünse bile, biriken tozdan kurtulmak için düzenli olarak hızlı bir şekilde silmek iyi bir fikirdir. Lekeler hemen çıkarılmalı, iyi bir temizlik için en az iki haftada bir sıçrayan yüzeyinizin kapsamlı bir şekilde temizlenmesi önerilir.

Hızlı ipuçları:

 • Sertleşmelerini önlemek için lekeleri çıktıklarında temizleyin.
 • Her 2 haftada bir cam sıçrayan yüzeylerinizi düzenli olarak temizleyin.
 • Parlak yüzeyi korumak için aşındırıcı olmayan temizleyiciler ve tüy bırakmayan bezler kullanın.

Tüm Yüzeyler İçin Cam Sıçrama Temizleyici

Güçlü olduğu kadar tüm yüzeylerde yeterince nazik olan bir cam sıçrama önleyici temizleyici mi arıyorsunuz? Ilık bir su birazda sıvı deterjan işinizi görecektir.

Cam sıçramalarını temizlemek için benzersiz bir şekilde formüle edilmiş olan bu harika temizleyici, granit tezgahlar, paslanmaz çelik, taş ve ahşap yüzeylerde kullanım için de uygundur. Tüm yüzeyler için tek sprey!

Pürüzsüz, parlak ve gıcırtılı temiz yüzeyler için vazgeçilmez olan Altav Mutfak Tezgah arası cam paneller  Tüm Yüzey Temizleyicisi, aşağıdakiler için hafif gres, kir, kiri, tozu, yemek artıklarını, sabun köpüğü ve küfü temizlemek için mükemmeldir:

 • pencereler
 • aynalar
 • Renkli cam duvarlar
 • Fayans
 • Mutfak sıçramaları
 • Paslanmaz çelik aletler
 • Banyo sıçramaları
 • Duş ekranları

ziyaret edin. Altav mutfak tezgah arası cam panel fikirleri için daha yararlı ipuçları ve yaratıcı ilham için! Etkileyici cam özellikli parçalar için İstanbul'un kaliteli cam geri tepme sağlayıcısıdır.

ücretsiz danışma rezervasyonu yapın veya bizi arayın 0535 297 05 77 cam sıçramalarımız ve özellikli duvarlarımız hakkında daha fazla bilgi edinmek için.