0703
2018
tazgah arası cam, 3d tezgah arası cam, istanbul tezgah arası cam, tezgah arası cam fiyatları, tezgah arası cam uygulamaları, profesyonel tezgah arası cam, hijyenik tezgah arası cam

Mutfak Tezgah Arası Cam Panel Hakkında Biraz Düşünelim

Mutfak Tezgah Arası Cam Panel Hakkında Biraz Düşünelim

Camdan yapılmış bir mutfak tezgah arası, üzerinden yıllar geçse de güzel, şık ve temiz bir yapıya sahiptir. Bundan yıllar önce mutfak tezgah arası cam panel insanlar tarafından düşünülemezdi bile. Tezgah araları için çini ve bazı durumlarda paslanmaz çelik kullanıldı.

Camın mutfak tezgah arası cam olarak kullanılması aslında, çimento harçlı çini duvarların çok kirli ve temiz tutulması zorunluluğundan kaynaklanmıştır. Bu nedenle, ocağın arkasındaki arka duvar olarak paslanmaz çelik hızla popüler olmuştur. Ancak paslanmaz çeliğin temiz tutulması zor ve yağ temizlenmesi çok zordur.

Sonra insanlar etraflarına baktılar ve hızlıca mutfak tezgah arası cam için bir uygulama düşündüler. Cam bu malzemeler kadar sağlamdır ve temiz tutulması kolaydır. Sorun her zaman herkesin camın kullanılamayacağını düşünmesiydi çünkü çok kırılgandı. İlk cam mutfak duvarlarından sonra bunun böyle olmadığı ispatlandı. Camınız herhangi bir düzensizlik olmaksızın düz bir şekilde bir duvarın üzerine yapışıyorsa, çok daha sağlamdır. Camın arkasındaki duvar, malzeme camı güçlendirir.

Cam ve ısı

Fakat şimdi siz bir mutfakta yemek pişirilir ve ocakta çok sıcaktır diyeceksiniz. Ayrıca en iyi paslanmaz çelik malzemeyi orada koyabileceğinizi de söyleyeceksiniz. Normal bir cam mutfak tezgah cam arasındaki ısıya dayanamadığı doğrudur. Tencerenin arkasındaki gaz dolu bir cam plaka hemen gözyaşı dökecektir. Ama aynı zamanda sertleştirilmiş cam da (temperli cam) var . Bu cam, ocağın hemen arkasında, metal gibi kullanılabilecek şekilde özel bir prosesle üretilmiştir. Bu nedenle mutfak tezgah arasında temperli bir cam plaka kullanılabilir.

Cam ve renk

Cam şeffaf ve renksizken, ben fayanslardan birçok renk ve desen arasından seçim yapabilirim, diye söyleye bilirsiniz. Birde camın renkli görünmesi için duvarı boyamak zorunda kalabilirim diye de düşünebilirsiniz. Mutfakta her dolaba alana uyabilecek fayanslar mevcut olduğu doğrudur. Ama ne kadar çok çeşitte fayans veya diğer tezgah arası malzeme olsa da bu tasarımlar sadece üretilen fabrikadaki modellerle kısıtlıdır.

Tezgah arası cam paneller ise sizin düşündüğünüz gibi saydam bir yapıda değildir. Tabi siz istemediğiniz sürece. Tezgah arası cam panellerde aklınıza gelebilecek bütün renkleri kullanabiliriz. Yani mutfağınızın tezgah arasının ne renk olacağına fabrika veya üretim yeri değil siz karar verirsiniz. Eğer düz renk istemiyorsanız, bu seferde isterseniz bizim geniş arşivimiz ve ürün yelpazemizden istediğiniz herhangi bir deseni seçebilirsiniz. Yok ben sadece bana özel bir tasarım olsun istiyorsanız sizin istediğiniz her hangi bir görüntüyü de tazgah arası cam panel olarak mutfağınıza yerleştirebiliriz. Böylece mutfağınız eşsiz bir şıklığa ve modernliğe kavuşur.

#tezgaharasıcam #cammutfak #tezgaharasicam #mutfakcam