1112
2019
Tezgah, Arası, Cam, Panel ,uygulaması,dikkat, edilesi, gereken, hususlar

Tezgah Arası Cam Panel uygulamasında dikkat edilesi gereken husular

Tezgah Arası Cam Panel uygulamasında dikkat edilesi gereken husular; 
 
1. En öncelikli yapılaması gereken 6mm temperli cama uygulanması gerekir. Temper işlemi camı belli bir sıcaklıkta (600c) fırınlanarak camın dayanıklılığını arttırmak için  yapılır.  Fırınlanan cam artık darbeye ve ısıya dayanıklı hale gelir. Bu sayede ocağınızda yemek pişirirken camın ısıdan etkilenip kırılmasının önüne geçilmiş olur. Tezgah Arası Cam panelde temperleme işlemi olmazsa olmazdır.
 
 
2. En önemli mesele; tezgah camlarınıza desen, Resim, fotoğraf uygulandıktan sonra en son olarak koruyucu boya atılmaktadır. 1.si Bu boyanın cama uygun olması gerekir. 2.si En önemli husus koruyucu boya yapıldıktan sonra tezgah camını tekrar fırınlamak gerekir. 
 
 
Boya işlemi bittikten sonra cama fırınlama işlemi yapılmazsa yada kendi haline kurumaya bırakılırsa BOYA ÇOK DAYANIKSIZ OLUR. Fırınlanan boya porselen tabakların yüzeyi gibi sapasağlam emaye kaplama gibi olur. 
 
ÜZERİNE TİNER DAHİ DÖKSENİZ BOYAYI KAZIYAMAZSINIZ. 
Fırınlama işlemi yapılmayan boyalarda, camın sağlamlığını ölçmek için üzerine tineri damlatmanız yeterli, boyanın hemen kabardığını göreceksiniz. Baskı makinesi uv lambasıyla yada kendisi kurumaya bırakılan camlar bu şekilde dayanıksız olur. 
 
 
BU İŞLEMİ YAPAN MAKİNELERİ YAKINDAN GÖRMEK İSTERSENİZ SULTANGAZİ'de BULUNAN FABRİKAMIZI ZİYARETE GELMENİZİ TAVSİYE EDERİZ.
 
3. En önemli mesele işinin arkasında duran bir firma tecrübeli usta personeli. 
 
Bu saydığımız bütün özellikler ALTAV YAPI FİRMAMIZDA mevcuttur.