0803
2018
Mutfak ,Tezgah, Arası ,Cam, Panelde, Dikkat, Edilmesi ,Gereken ,İncelikler

Mutfak Tezgah Arası Cam Panelde Dikkat Edilmesi Gereken İncelikler

Mutfak Tezgah Arası Cam Panelde Dikkat Etmeniz Gerekenler denildiğinde aslında bir çok kriter karşımıza çıkıyor. Camdan yapılmış bir mutfak tezgah arası, iyi bir işçilikle ve sağlam bir camla bittiğinde çok güzel görünmektedir. Bu demek oluyor ki: Kesilmiş, iyi boylanmış ve istenen doğru rengi iyi püskürtülmüş anlamına geliyor. 

Taşlama söz konusu olduğu sürece, mutfak tezgah arası cam panellerin kenarları genellikle cilalanmaktadır. Bu, camın yan tarafı bir cilayla parlatılmış ve kenarlar da yüksek parlaklıkta bitmiş olan 45 derecelik bir açının altındadır. Yanlarda kaba olan tezgah arası cam paneller asla güzel yerleştirilemez; çünkü sızdırmazlık macunundaki tüm pürüzleri çıkaramazsınız. Cam sipariş ederken, tüm mutfak tezgah arası camımızın cilalı camdan yapılmış olduğundan emin olunuz. 

Mutfak Tezgah Arası Cam Panelde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bir Mutfağın Tezgah Arası Cam Panelinin Ölçülmesi

Şimdi geldik mutfak tezgah arası cam panelin boyutlarına. Mutfak tezgah arasını düzgün ölçmek çok zordur. Genellikle, ilgili dolaplar ve tezgahı olan bir mutfağı hiçbir zaman tamamen kareler oluşturmaz. Kural, bir camın mutfak tezgah arasının ölçülerine tam uyacağı ve mutfağa takıldığında yerleşebileceğidir. Önceden yapılabileceğini söyleyen birisini dinlemeyin, çünkü bu sorun çıkaracaktır. Mutfak tezgah arası camın boyutlandırılması ve dikliği çok önemlidir. O yüzden önce mutfak yapılmalı daha sonra tezgah arası cam panel yerleştirilmelidir. İyi bir mutfak ustası ilk önce cam paneli yerleştirmez, çünkü takıldığında bir cam panelin tahrip edileceği tehlikesinin farkındadır. Yani: önce mutfak, ardından tezgah arası cam panel!

Mutfak Tezgah Arası Cam Panelde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Şimdi renk konusuna biraz daha değinelim. Bir cam plaka kendiliğinden biraz yeşildir. Böylece camın arkasına püskürtülen hafif bir renk ön kısımdan biraz farklı olacaktır. Bu çok rahatsız edici olabilir. Bunu hesaba katın, gerekirse bize bir renk örneği gönderin, böylece mutfak tezgah arası üretmeden önce rengi görebiliriz. Rengin tam olarak eşleştiğinden emin olmak istediğimizden, tüm mutfak tezgah arası cam panellerimizi ekstra berrak cam haline getiriyoruz. Ekstra berrak cam, içinde daha fazla kurşun bulunan bir cam türüdür ve bu nedenle daha az yeşil renktedir.

Tezgah Arası Cam Panelde Fiyat

Bir mutfak arası cam panelin fiyatı, mutfak tezgah arasının karmaşıklığına bağlıdır. Kesiksiz veya soketli olmayan bir mutfak tezgah arası cam panel açıkça, girintilerin dahil edilmesi gereken bir duvardan daha ucuzdur.

Mutfak Tezgah Arası Cam Panelde Dikkat Etmeniz Gerekenler